Úvod  >  Články  >  Design webu

 

Design webu 

Vzhled dělá dojem
První, co zaujme návštěvníky při setkání s Vaším webem nebo Vaší společností je design, čili vzhled Vašich webových stránek, firemního loga či výrobků.

Design webu je nejdůležitějším prvkem, který musí ihned uživatele oslovit, aby Váš web dále prozkoumal nebo ho jednoduše zavře a jde ke konkurenci.

Jaké prvky by měl mít kvalitní design webu?
Vzhled webových stránek musí uživatele nejen oslovit, ale hlavně rychle navigovat k požadovaným informacím. Návštěvníci se musí na Vašem webu rychle zorientovat a nalézt tak všechny požadované funkce a odkazy.

Jelikož lidé dnes tráví spoustu času v práci i doma surfováním po internetu, tak grafické prostředí webu by mělo být barevně uzpůsobeno na upjaté sledování obrazovky a působit tak klidným dojmem.

Grafickým zpracováním jste též schopni ovlivnit uživatele, aby klikl na odkaz a dostat ho na stránku, kterou požadujete, aby navštívil.

V dnešní době je webovým grafickým směrem převážně „clear style“, což znamená nepřeplácaný web, klidné prostředí a přehledně uspořádané ovládací prvky.

Proč se liší tvorba designu webu od ostatních grafických projektů?
Návrh grafiky pro web je činnost, která se sice podobá ostatním grafickým pracím, ale má svá specifika. Designér musí při návrhu grafiky webu skloubit spoustu důležitých aspektů, které se týkají přímo problematiky webového designu.

Designér musí mít především představu o navigaci uživatele po webu, znát veškeré funkční prvky stránky a uspořádání obsahu. Musí sledovat moderní webové trendy.

Neméně důležitá je též znalost stylů, přístupnost webu a zobrazovací možnosti internetových prohlížečů (explorer, firefox, opera, safari aj.), tak aby Váš web vypadal ve všech těchto prohlížečích stejně, tak jak má.

Co mi může nabídnout NetSystems?
Veškeré weby vytvářené v NetSystems splňují požadavky na moderní, přístupný web a jsou validní.
Soustřeďujeme se na ziskovost webových stránek, čili ergonomie webu by měla odpovídat požadavkům na navigaci zákazníka a snadné obsluhy ovládacích prvků.

Jako jedni z prvních od začátku naší tvorby klademe důraz na design webových stránek.
Protože co se lidem líbí, tak se prodává...
 

 

 
-
Webdesign a informační systémy
E-shop
E-shop

Platforma
E-shopu
pro prodej
libovolného zboží.Redakční systém
Redakční systém

Systém
pro bleskovou
aktualizaci
Vašeho webuTvorba stránek
Tvorba webu
Tvorba stránek

Zpracujeme pro
Vás moderní
webové stránkyOnline poptávka
Online poptávka